Hollywood'un kariyerini bırakan oyuncuları

Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2017

Daniel Day - Lewis, bu hafta emekli olacağını açıklayarak Hollywood'u şaşırttı. Bu yılın sonunda 1950'li yıllardaki Londra'nın moda dünyasını anlatan bir filmi vizyona girecekse de 'daha fazla aktör olarak çalışmayacağını' açıkladı. Geri döner mi yoksa emekliliği kalıcı olur mu bilinmez ama oyunculuğu daha önce bırakmış başka isimler de var.

Cameron Diaz - Belki farkına varmamış olabilirsiniz ama Cameron Diaz 2014'deki filmi Annie'den beri hiçbir filmde rol almadı. Neden bu kararı aldığını en yakın arkadaşı Gwyneth Paltrow'un düzenlediği bir etkinlikte, "Gerçekten kendime kim olduğumu söyleyemediğimi gördüm. Bu zor bir şey yüzleşmek için. Kendimi tamam kılmak ihtiyacını hissettim" sözleriyle açıkladı. Bu yıllar içinde ise Good Charlotte solisti Benji Madden ile evlendi, sağlık ve yaşlanma ile ilgili iki kitap yazdı.

Sir Sean Connery - Bir zamanlar 20'nci yüz yılın en seksi adamı seçilen James Bond yıldızı Sean Connery, 2003'teki Muhteşem Kahramanlar filminden beri hiçbir yapımda rol almadı. 2006 yılında Amerikan Film Enstitüsü'nden ömür boyu başarı ödülünü alana kadar resmi olarak emekli olduğunu açıklamadı. Arkadaşı Michael Caine'e göre, 'yaşlı adamlar ile ilgili küçük kısımlar oynamak istemediği ve kendisine romantik filmlerde daha genç roller teklif edilmediği için' Connery'yi emekli eden sinema sektörü oldu. Connery, emekli olduğundan beri golf ve tenis oynuyor.

Rick Moranis - Kanadalı oyuncu Rick Moranis, Hayalet Avcıları, Uzay Topları, Eyvah Çocuklar Küçüldü gibi filmler ile Hollywood'da ünlenmişti. Ancak 1991'de karısını kanserden kaybedince beyaz perdeden çekildi, 1997'de ise çocuklarını büyütmek için tamamen kariyerine son verdi. Moranis, USA Today'e 2005'te verdiği röportajında, "Yalnız bir babaydım, çocuklarımı büyütmek ve haftasonları film yapmak için seyahat etmenin zor olduğunu keşfettim. O yüzden kısa bir mola aldım, o kısa mola uzun bir molaya dönüştü ve sonunda hiç özlemediğimi anladım" demişti.